top of page

עלינו

קראטה דו

גוג'ו ריו אוקינאווה קראטה דו

קראטה-דו משמש כצורה יעילה להגנה עצמית - באמצעות איברי הגוף, הנהפכים באימונים קשים ושיטתיים לנשק יעיל ובעל עוצמה. האימונים משלבים את כל מערכות הגוף. הם מרכזים את האנרגיה הפיסית והרוחנית לכל פעולה שמבצע המתאמן, ובאמצעותם לומדים שילוב ותיאום מושלם בין כל חלקי הגוף וניצול מרבי של כוחות הגוף והנפש. התוצאה הטבעית של אימון נכון היא, שהמתאמן מגיע לרמות גבוהות של שליטה עצמית בגופו וברוחו. המתאמן מתעלה לרמות של ביקורת עצמית, התנהגות מוסרית ויכולת אסטרטגית גבוהה. האימון היום-יומי של איש הקארטה-דו מכוון להעמיד בפניו התנסויות רגשיות מגוונות. התנסויות אלו, שהן מנת חלקו של כל אדם (הצלחות, כישלונות, תסכולים וכו') מחשלות את הגוף והנפש ומחזקות אותם.

 

קראטה דו אינטרנשיונל ברחבי העולם בית הספר הבינלאומי לאומנויות לחימה קראטה דו אינטרנשיונל רנמאי, פועל תחת המטריה המקצועית והמסורתית של האוקינאווה גוג'ו ריו קראטה דו שו הונבו ג'ון דו קאן (Okinawa Goju Ryu Karate Do Sho Honbu Jun Do Kan), שמרכזה באוקינאווה. אומנות הלחימה קראטה דו הנה אפיק להתפתחות אישית ולימוד עצמי בצד לימודה של אומנות הלחימה.

 

לא ניתן לדבר על קראטה-דו או על אומנות לחימה מבלי להזכיר את המימד החינוכי של ענף זה. כל אדם הנכנס לבית ספר שלומדים בו קראטה-דו יחוש מייד באווירה המיוחדת - קידות, הפגנת כבוד הדדי בין המתאמנים ובמיוחד כלפי המורים והבכירים, פניה מכובדת אל החבר או המורה, לבוש נקי ומסודר (הלבוש המסורתי, הקימונו של הקראטה - קראטה-גי, אווירת העבודה הקשה, ההתמדה, והעיקרון, לפיו כל הממוקם בסוף השורה, יעשה בהדרגה את דרכו למעלה, אל ראש התור. חניכים לומדים לכבד את חבריהם ומוריהם ולהתייחס ברצינות רבה ללימודים ולבחינות. הם ילמדו איפוק, שקט, קור רוח ותוקפנות מכוונת ומאוזנת, תוך שליטה על הגוף והנפש; נושאים כמו ריכוז, התמדה, תפקוד תחת לחץ וקבלת החלטות במצבי חירום מקבלים טיפול מעמיק במסגרת האימונים באומנויות הלחימה בכלל ובבית ספרינו במודגש.

 

קראטה דו אינטרנשיונל מעבירים שעורים בכל העולם קראטה דו בית ספר בינלאומי לאומנויות לחימה פועל מאז 1972 ברציפות, בשקדנות צעד אחר צעד, בסבלנות והמון השקעה ביקר מכל האדם.

 

כל אחד שזכה להיות חניכו של קאנצ'ו, רוני קלוגר, מכיר את תחושת השייכות למסגרת אוהדת ותומכת בה תמיד יהיה זמן עבור כל אחד! בכיתות המלאות פעילות, תמיד הדגש יהיה על הפרט ותחושותיו.

 

בקראטה דו לומדים אומנויות לחימה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. בית הספר הפך למקום ידוע ומפורסם בעולם תורות הלחימה,אליו עולים לרגל בכירי הענף להתאמן, ללמוד, וללמד.

 

מורים בקראטה דו אינטרנשיונל מרחבי תבל נבחרות לאומיות,מאמנים,מורים מכל קצוות תבל באים להעשיר ולהתעשר מקצועית במקום הייחודי הזה עם צוות המורים המעולים אשר כולם התחנכו,בגרו וצמחו מקצועית תחת ידיו האמונות של קאנצ'ו רוני קלוגר.

 

ראש בית הספר דר' קלוגר, זכה להוקרה בינלאומית ולפרסום רב בזכות היותו אמן לחימה אשר מומחיותו הפכו אותו לאחד המורים הבינלאומיים המבוקשים ביותר. הוא מלמד קבוע בהונגריה, הולנד, שוויץ,דרום אפריקה,איטליה, הודו, פינלנד,בריטניה, ארה"ב, יפן וקנדה. הוא אורח מבוקש במכללות ואוניברסיטאות לחינוך גופני בהם מרצה,מלמד ומדריך מאות חניכים בדרכו הייחודית.

 

קאנצ'ו רוני הקים, ניהל וריכז את ענף אומנויות הלחימה בבית הספר למאמנים במכון וינגייט. בתפקידו הוא היה אחראי על הכשרת והסמכת כוח ההוראה לכל ענפי אומנויות הלחימה. הוא שימש כיושב ראש הועדה המקצועית לאומנויות לחימה בבית הספר למאמנים במכון וינגייט.

 

הוא משקיע באקדמיזציה של אומנויות הלחימה וכותב חומר תורתי, מפרסם ספרים ומאמרים בעיתונות המקצועית בארץ ובעולם. בשנת 2003, הוא זכה בהכרה של משרד החינוך התרבות והספורט כבית ספר להכשרת מדריכים ומאמנים, בית ספר אותו הוא מנהל בהצלחה רבה.

 

שיעור בהונבו דוג'ו תחת הכשרתו של קאנצ'ו רוני, התחנכו אלפי חניכים ישראלים וזרים אשר התפרסמו וזכו בתארים מקצועיים ויוקרה, בזכות החינוך לה זכו.

 

בנות בקראטה דו: בקראטה דו יש מעמד מיוחד לבנות ולנשים. לא תמצאו עוד מסגרת שעוסקת בפעילות גופנית שדומה לקראטה דו מבחינת האפשרויות וההישגים אשר מנת חלקן של בנות קראטה דו. בכל קבוצה מכל גיל תמצאו אחוז נכבד של נשים נערות וילדות, אשר מצאו כר נרחב לביטוי עצמי ברמה האישית ומתוך שוויוניות מוחלטת. בקראטה דו תמצאו בנות מדריכות בכירות, וחניכות בכל גיל.

 

בית הספר שלנו

קראטה דו אינטרנשיונל מקיים בית ספר בינלאומי לאמנויות לחימה, הפרוס בכל העולם, כאשר הסניף המרכזי נמצא בפ"ת, בראשות דר' רון קלוגר - שם דבר בתחום אמנויות הלחימה. הסניף המרכזי מכשיר ומסמיך מדריכים, מאמנים ומפעיל חוגים לילדים, לבעלי לקויות למידה, לנערים, נערות, בוגרים, בוגרות, בכל הגילאים ובכל הרמות.

פנייה מהירה
bottom of page